'; ';

Pragniemy promować sztukę i wydarzenia artystyczne obejmując swoim mecenatem młodych twórców zarówno tych z dokonaniami jak i tych, których pierwsze dzieła zwiastują talent rokując artystyczny sukces osiągnięty własną pracą i kreatywnością.

Zapraszamy na stronę Krystiana Bielatowicza, fotografika, którego obecne dokonania zapowiadają niekwestionowany talent. Urodził się w Czechosłowacji, wychował na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a obecnie mieszka w Warszawie. Ukończył archeologię na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonuje się Andami Środkowymi, a w szczególności cywilizacją Inków. Geograf i archeolog zarówno z wykształcenia, jak i z zamiłowania, realizuje się poprzez odkrywanie nowych miejsc, kultur i zjawisk, potrafiąc swoje fascynacje znakomicie wyrazić za pomocą obiektywu. Swoimi pracami sprawdza się w wielu gatunkach. Dobrze się czuje zamykając w kadr statyczny krajobraz co ujmując dynamiczne sceny w cyrku lub dokumentując pracę rzemieślników ginących zawodów, nie obca jest mu też społeczna publicystyka, gdy utrwala wizerunki żyjących jeszcze uczestników powstania warszawskiego z „Batalionu Zośka”, zachowując ich potomności. Prezentując ubiegłoroczną wymarzoną wyprawę do Peru koncentruje się na obrzędowości i zwyczajach miejscowych społeczności prezentując je unikalnymi, pełnymi barw i dynamiki fotografiami. Wykonał również dokumentację fotograficzną uczestnicząc w wykopaliskach archeologicznych w Peru.

W latach 2004-2006 współpracował z agencją fotograficzną Forum. Od 2006 roku jest członkiem kolektywu Visavis.pl skupiającego kilkunastu fotografów specjalizujących się w wysokiej jakości fotoreportażach. Visavis.pl jako pierwszy wprowadził na rynek fotokasty, czyli multimedialny pokaz fotoreportażu z dźwiękiem i wywiadami. Pracuje także jako redaktor strony internetowej. Współpracuje z tygodnikiem Polityka. Publikował także w Newsweek Polska, Przekroju, magazynie PLL LOT Kaleidoscope oraz ogólnopolskim miesięczniku Gazeta Studencka. Współpracował z Uniwersytetem Warszawskim, Muzeum Coricancha w Cusco (Peru) oraz portalem fotograficznym Fotal.pl Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.bielatowicz.com

Zachęcamy do wizyty w wirtualnej galerii tego młodego twórcy.